Вітаю Вас, Гість
Реалізації правоосвітницького проекту 2018

Президент підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

14 листопада 2017

 

Президент підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!». Указ сприятиме формуванню правової культури та свідомості у суспільстві, підвищенню рівня знань громадян щодо механізмів захисту своїх прав.

Відповідну ініціативу Глави держави, Уряду щодо посилення захисту прав і свобод громадян та покращення надання безоплатної правової допомоги було розглянуто на засіданні Національної ради реформ.

Під час обговорення Президент повідомив, що пропонується започаткувати спільну програму «Я маю право». «І це буде не просто правова безоплатна допомога у судах, яка є і зараз. А це – безоплатні юридичні консультації, на які будуть мати право найменш захищені верстви населення», - наголосив Глава держави.

«Це надзвичайно важливо. Я впевнений, що ця програма підвищить рівень захисту конституційних прав і свобод громадян, в тому числі, і з юридичної точки зору», - підкреслив Петро Порошенко.

Указом оголошується 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» та доручається Кабінету Міністрів України затвердити план заходів із реалізації зазначеного проекту.

Уряд має забезпечити інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та Законами права у відповідних сферах через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення інформаційних матеріалів.

Крім того, мають здійснюватися комунікаційні заходи з метою запровадження реалізації цього проекту.

Кабінет міністрів також має щоквартально інформувати Главу держави про хід проведення Року реалізації проекту «Я маю право!».

Також документ визначає, що органи місцевого самоврядування мають сприяти забезпеченню реалізації цього проекту шляхом проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Зокрема, на регіональних телеканалах мають бути створені  програми, орієнтовані на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.

Указ Президента України від 14.11.2018 3 36/2017 "Про оголошення 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право" .docx
Лист Валківської районної державної адміністрації від 10.01.2018 № 01-46/87
Постанова  КМУ від 13.09.2017 № 638-р « Про реалізацію правопросвітницького проекту “Я маю право!” у 2017-2019 роках
Розпорядження Харківської ОДА від 09.01.2018 № 10 «Про затвердження Плану заходів з реалізації у Харківській області правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2018 році
  

30 cічня 2018 року  Начальник відділу "Валківське бюро правової допомоги" Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Шульжик Тетяна Олексіївна  провела урок для учнів  "Права та обовязки неповнолітніх"
22 березня в рамках правоосвітницького проекту «Я маю право» , проекту ООН “Глобальні цілі” та частини Всесвітнього найбільшого уроку у світі між учнями 8-11 класів був проведений круглий стіл «Освіта може змінювати світ». Учні мали можливість висловлювати свою думку щодо необхідності освіти у суспільстві та довели , що освіта є основоположним правом, а не привілеєм.
  
 

 
З 10.09.2018 по 14.09.2018 в школі проходив ТИЖДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Згідно плану було проведено наступні заходи:

Бесіду на тему:"Безпечний Інтернет" для учнів 5 класу
Перегляд  та обговорення фільму «Цирк Butterfly»
Анонімне анкетування з метою виявлення випадків булінгу серед учнів
Протягом тижня проходила виставка літератури на правову тематику
Години спілкування на тему : «Попередимо булінг» серед учнів 1-4 класів