Вітаю Вас, Гість
Як організувати дистанційне навчання під час карантину?


1) Максимально швидко Збираємо номери телефонів всіх своїх учнів (через батьків, класних керівників).

2) Створюємо Вайбер/Телеграм/Фейсбук групу, ВайберСпільноту. Можна декілька спільнот, в залежності від завдань, або як легше структурувати, систематизувати та взяємодіяти за своїм Предметом і додаємо туди класного керівника.

3) Группу/Спільноту можна використовувати для загальних для всіх меседжів, лінків на завдання, платформи, курси, тощо та/або відповідей на питання, спілкування, взаємодії.


4) Обираєте час та дні “зустрічей” (можна йти за графіком в школі, а можна самим обрати і зробити комфортно й Вам й учням), якщо потрібно поділитися інформацією, надати завдання, зорієнтувати. Як варіант, може й зорганізуєте он-лайн урок (и) через безкоштовні вебплатформи.

5) Далі  виконання завдань, прослуховування, тестування, читання, слухання коротше – сам процес навчання УЧНЯМИ. Їм можна прописати детально з дедлайнами, а можна і поекспериментувати з частковою передачею відповідальності їм, хай регулюють коли і скільки, головне, щоб до кінця такого-то треміну – було те-то. Не забуваймо, ми з вами та учнями ТЕСТУЄМО НОВУ ФОРМУ і РЕВЕНЬ ВЗАЄМОДІЇ, потрібна Адаптація!  Ви отримали від Всесвіту та КабМіну України унікальну можливість його апробувати.

6) До процесу можна й потрібно долучати батьків.

А тепер про сам урок, як його організувати, використовуючи он-лайн інструменти та ресурси!

Які  базові ресурси з повноцінними курсами або інструменти можна використовувати, як варіант.

Free Он-лайн платформи для самоосвіти із системними курсами (потрібна індивідуальна реєстрація):

EdEra (школярі) – https://www.ed-era.com/
iLearn (школярі) – https://ilearn.org.ua/ (Гейміфікована платформа для підготовки до ЗНО, предмети)
Prometheus (школярі останні класи, студенти та дорослі) – https://prometheus.org.ua/ (можна також скачати мобільний застосунок та працювати оффлай)
ВУМ (школярі останніх класів, студенти та дорослі) –https://vumonline.ua/ – тут вже не предмети, а прикладні знання, хоча є дещо, що можна комбінувати з деякими предметами.
Якщо Ви та діти непогано володієте англійською – В1+ , оооо, тоді тут просто невичерпна криниця знань –
 www.khanacademy.org www.coursera.org (є курси різними мовами)  www.edx.org www.udacity.com www.canvas.net www.udemy.com (є версія російською).
 
Є інструменти для спільної роботи:Опитування та залучення групи до роботи https://www.mentimeter.com/ https://get.plickers.com/ https://www.quizalize.com/ https://nearpod.com/ https://kahoot.com/ (провести контрольні роботи, зрізи знань, тести й оцінювання в ігровій формі)
https://onlinetestpad.com/ua – конструктор тестів, опитувань, кросвордів, ігор та комплексних завдань та сотні готових матеріалів
https://learningapps.org/ – готові навчальні вправи та інструменти для створення тестів, завдань.

Організувати клас в працюючу спільноту з елементами гейміфікації – https://www.classdojo.com/uk-ua/
https://www.edmodo.com/– освітній сайт, який являє собою усічену соціальну мережу за типом Facebook, яка дозволяє спілкуватися вчителям та учням, об’єднавшись навколо процесу навчання у школі.
https://grockit.com/об’єднує учнів під час навчання, що проходить курсами на цьому великому соціальному сайті.


ГуглДокументи для спільної роботи. Вводити тему, давати нові знання, провокувати думки: Різний контент в Ютубі (відео, короткі ролики, серйозні фільми BBC або National Geographic)

Інфографіка (шукайте в Ютубі та качайте картинки) – коротко про важливе

Аудіо-книги, інтерв’ю з цікавими людьми

Ютуб-канали викладачів-предметників – контенту просто уйма

Блоги тих же викладачів

Створення контенту самими дітьми – багато різних інструментів
Відпускайте  себе, не тримайте в рамках підручника, експериментуйте, досліджуйте, компонуйте, тестуйте, питайте зворотнього зв’язку у дітей, їм так важливо, щоб їх чули та питали на їхню думку.